کاشت دانه رویای ایرانی در زمینهای غیر ایرانی

شنبه, خرداد ۴, ۱۳۹۲ ۱۱:۳۷

چند دهه ای هست که ایرانیان بدلیل مشکلات زیاد زندگی اجبارا قصد مهاجرت غیر قانونی به قصد پناهندگی در کشورهای پیشرفته دنیا دارند که این روند در چند سال اخیر شتاب بیشتری گرفته.

مهاجرت قاچاقی یا مهاجرت غیر قانونی از نظر سختی روش بسیار بسیار سخت و حتی مرگ آوری هست. سختی راه و بعد وضعیت نامشخص چند ماهه در اردوگاه ها و یا عدم قبول درخواست پناهندگی. اما خوب انگار باز می ارزه که برای پناهندگی چنین سختی رو متحمل شد. یه ایرانی مقیم آلمان در خاطرتش در سایتش نوشته بود چند مدت قبل رفتم به سفارت ایران برای گرفتن شناسنامه (یا پاسپورت) برای بچه هام. مسئول دفتر سفارت به من گفت به نظرت این همه سختی و مشکلات می ارزید به اقامت آلمان؟ با خودم فکر کردم و یادم اومد سختی های بسیار بسیار زجرآوری که داشتم، اما وقتی وضعیت الانم رو می بینم خب فکر می کنم به اون همه سختی می ارزید.

اما خوب این نظر یکی از پناهندگانی هست که پروسه پناهندگیش با موفقیت طی شده و مورد قبول واقع شده حتی پس از چند سال. اما هستند افرادی که قصد پناهندگی غیر قانونی داشتند و دنبال یه قاچاقچی انسان می گشتند و همون اول طعمه افراد شدند و پولشون از بین رفته. یا بین راه بر اثر بیماری و سختی راه از بین رفتند. یا پروندشون مورد قبول واقع نشده . چند هفته پیش متاسفانه یک ایرانی درانتظار پناهندگی در آلمان خودسوزی کرد و مرد.

اما دست کم آمار سایت ایرانیان خارج از کشور نشون می ده که علاقه ایرانیان برای پناهندگی بصورت قاچاقی رو به افزایش هست. این کلمات در این ماه از طریق موتورهای جستجوگر سرچ شده و وارد سایت  arze-taghaza.com  شده اند :

رفتن قاچاقی ازانونسیا به استرالیا | مهاجرت قاچاقی به استرالیا  | قاچاقی رفتن از ایران |  سفرهای قاچاقی | سفر قاچاق به اندونزی | رفتن به استرالیا قاچاقی ۲۰۱۳  | قاچاقی رفتن به اندونزی | راهنمای مهاجرت غیرقانونی به اروپا | مهاجرت قاچاق به اروپا  | راه قاچاقی رفتن به ترکیه | قاچاقی از ایران به استرالیا رفتن است | داستان قاچاقی رفتن به استرالیا
| راههای سفر قاچاقی به استرالیا | راه دریایی قاچاقی اندونزی به استرالیا | مهاجرت غیرقانونی به اروپا | راههای قاچاقی رفتن به استرالیا | وضعیت قاچاقی رفتن به استرالیا
| راه های ورود قاچاقی به استرالیا | سفر قاچاقی به اروپا ۲۰۱۳ | هزینه سفر قاچاقی به اروپا | راههای ورود غیر قانونی به اروپا | قاچاقی رفتن به اروپا |  رفتن قاچاق از اندونزی به استرالیا |  رفتن قاچاقی از ایران به ترکیه و یونان |  بزرگترین قاچاق انسان در استرالیا | مهاجرت به ترکیه قاچاقی | قاچاق استرالیا ایرانی | هزینه قاچاقی رفتن به استرالیا | سفر قاچاق به اروپا | استرالیا قاچاقی امن است | سایت ورود غیرقانونی به اروپا | استرالیا قاچاقی | رفتن قاچاقی به استرالیا  | استرالیا قاچاقی  |   منبع

همونطور که می بینید بیشترین کلمات جستجو شده برای کشورهای استرالیا و بعد اروپائی هست. البته دو کشور ترکیه و اندونزی به دلیل اینکه کشورهای واسطه هستند در لیست وجود دارند. و البته دلیل جستجو برای این کشورها به معنی بهترین کشور جهان بودن اونها نیست بلکه احتمالا شرایط پذیرش پناهندگی آسون تری نسبت به سایر کشورهای جهان دارند.

البته روشن هست که این آمار فقط مربوط به آمار یک سایت هست تازه فقط برای یک ماه !  نه کل واقعیت موجود .
چنانچه شما قصد پناهندگی به اروپا یا هر کشور دیگه دنیا رو دارید نمی خوام بگم این کار رو بکیند یا نکنید.و نمی خوام شعار بدم و بگم همه قاچاقچیان انسان واقعا نمی تونند شما رو منتقل کنند. اگه نمی تونستند پس این همه ایرانی در انتظار پناهندگی در کشورهای جهان که همشون بصورت قاچاق وارد شدند از کجا اومدند؟

چون واقعا جای شما نیستم و مشکلاتی که شما دارید و مجبور شدید این راه خطرناک رو انتخاب کنید ندارم. اما حداقل می خوام بگم از روش های مطمئن تر استفاده کنید. از روش های امن تر.

مثلا با خودتون دلار کاغذی نبرید. اول یاد بگیرید حداقل یک پی پال مطمئن باز کنید تا بتونید توی کشور مقصد پولتون رو بردارید. همراه بردن پول کاغذی می تونه خطرناک باشه برای امنیت شما و به سلامت رسیدن به سفر.

یا پولتون رو توی حساب پی پال یک فرد کاملا مطمئن بسپارید و وقتی اقامتتون جور شد یه حساب پی پال باز کنید و بگید بفرسته. یا اگه مجبور هستید پول کاغذی ببرید اصلا در مورد اینکه پول زیادی دارید حرفی با هیچ کسی نزنید. و حتی اگه همراهتون هست بگید پولهامو قبلا برای یکی از دوستانم در استرالیا فرستادم. چند دلار دم دست داشته باشید تا مجبور نشید برای چند دلار همه پول رو از محلی که قایم کردید در بیارید تا بقیه ببینند.

بعد با طرف طی کنید که حداقل نصف پول رو پس از رسیدن به مقصد به شما می دم و ..

این متن رو برای این نوشتم که هرگز تیکه فیلمی که دختر عمه یکی از همسایه های ما که بچش در کشتی در دریا در اندونزی غرق شد رو هرگز از یادم نمی ره که مادر شوک بود و پدر به شدت گریه می کرد…

مهدی محمدی دهقانی

www.mmd.name

———————————–

مرتبط : ورود به بهشت از راه جاده جهنمی !

۳۶ ديدگاه براي “کاشت دانه رویای ایرانی در زمینهای غیر ایرانی”

 1. اخبار مهاجرت و پناهندگي گفته است :

  خرداد ۴ام, ۱۳۹۲ در ۱۲:۳۳ ب.ظ

  […] کاشت دانه رویای ایرانی در زمینهای غیر ایرانی […]

 2. سایت مهاجرت و پناهندگی گفته است :

  خرداد ۵ام, ۱۳۹۲ در ۱۲:۴۲ ب.ظ

  […] کاشت دانه رویای ایرانی در زمینهای غیر ایرانی […]

 3. فهیمه گفته است :

  مرداد ۲۶ام, ۱۳۹۲ در ۱۰:۴۵ ق.ظ

  سلام و خسته نباشید خدمت شما
  میخواستم بدونم فرق پناهندگی سیاسی و پناهندگی اجتماعی چیه ؟
  درچه صورت این نوع پناهندگی اجتماعی و سیاسی داه میشود ؟
  بیشتر سیاسی هست یا اجتماعی
  کدوم کشورها پناهنده اجتماعی رو قبول ندارن و فقط سیاسی میگیرین
  یا کدوم کشورها اجتماعی میگیرن و کدوما سیاسی نمیگیرن
  ممنونم

 4. S m گفته است :

  شهریور ۱۷ام, ۱۳۹۲ در ۶:۰۰ ق.ظ

  Salam.mikhastam bedonam age yeki bekhad az iran be sorate ghachagh be torkie bere hazine v sharayetesh chetore mamnun

 5. adWJH2154 گفته است :

  مهر ۱۱ام, ۱۳۹۲ در ۸:۳۲ ب.ظ

  درود به شما خانم فهیمه.
  همونطور که نوشتید از نام هر کدوم مشخصه. در پناهندگی اجتماعی وقتی فردی مشکلاتی خاص برای زندگی در اجتماع رو داشته باشه و تمایلات خاصی داشته باشه که ممکنه در اون جامعه با مشکل مواجه بشه به کشورهای دیگه برای پناهندگی اجتماعی مراجعه می کنه. مثل تمایالات خاص جنسی، مذهب خاص و ..
  اما پناهندگی سیاسی وقتی دولت یک کشور با اون فرد مشکل داشته باشه و امنیتش به خطر بیفته پناهندگی سیاسی می گیره.
  خب هر کشوری به نسبت می تونه هر دوش، یکیش یا هیچکدومش رو قبول نداشته باشه.
  مالزی کشوری هست که کلا پناهندگی از هیچ نوعیش نمی گیره.

 6. adWJH2154 گفته است :

  مهر ۱۱ام, ۱۳۹۲ در ۸:۳۳ ب.ظ

  درود به شما. این سایت سایت خبری و اطلاع رسانی هست و فعالیتی در این زمینه نداره. ضمن اینکه باید بسیار بسیار مراقب باشید در این مورد.

 7. مایک.م گفته است :

  آبان ۲۱ام, ۱۳۹۲ در ۱۲:۲۲ ب.ظ

  سلام دوستان عزیز.
  من قصد مهاجرت غیر قانونی به استرالیا رو دارم و همه ریسک ها و هزینه ها رو هم می پذیرم. اگر کسی می تونه کمکم کنه با این ایمیل به من خبر بده:
  mike.xqueen@yahoo.com

 8. حسین گفته است :

  آبان ۲۷ام, ۱۳۹۲ در ۶:۱۲ ب.ظ

  سلام

  میخواستم بدونم برای مهاجرت قاچاقی به غیر از استرالیا که بسیار سخت شده شما کدام کشورو توصیه میکنید

 9. zabiullah گفته است :

  دی ۲۵ام, ۱۳۹۲ در ۷:۳۰ ق.ظ

  من میخواهم به کانادا بروم اکرکسی کمک کرده میتواند به این ایمل مراجعه کن
  zabiullah.nezami.3@facebook.com

 10. مهدی عبادی گفته است :

  فروردین ۲۳ام, ۱۳۹۳ در ۹:۴۴ ق.ظ

  من میخواستم ب طور غیر قانونی برم ترکیه ودنبال شخص مطمعن میگردم ک منو بفرسته تر کیه

 11. امین گفته است :

  خرداد ۹ام, ۱۳۹۳ در ۴:۲۷ ق.ظ

  سلام امین هستم حدودا سیزده سال پیش بهصورت غیرقانونی انگلستان رفتم .وپس ازگذراندن سختی های راه به آنجارسیدم .مدت هفت ماه درانگلستان ودرشهرنیوکاستل بودم بعلت شرایط سخت پناهندگان ومواردی که دیدم وایرانیهاوبقیه پناهندگان روبه اون وضع میدیدم واقعا نتونستم تحمل کنم وداوطلبانه به کشوربرگشتم اماالان پس ازگذشت ۱۳سال درایران بعلت وضعیت اجتماعی ودیدن آزادیهای کشورانگلستان بازهم تحمل اینجابرام سخته لطفامراراهنمایی کنید.آیاامکان تقاضای پناهندگی درموردمن وجودداره وآیانتیجه میده .باتشکر

 12. یعقوب گفته است :

  خرداد ۱۵ام, ۱۳۹۳ در ۱:۳۳ ب.ظ

  سلام دوستان، من می خوام ازطریق زمینی قاچاق به نروژبرم کسی هست که بتونه آدم بفرسته
  rozh zahawiفیسبوک من هستش.

 13. اشکان گفته است :

  خرداد ۲۴ام, ۱۳۹۳ در ۹:۲۹ ق.ظ

  باسلام کسایی که میخوان قاچاقی برن ترکیه ویونان وایتالیا پیام بفرستند

 14. adWJH2154 گفته است :

  خرداد ۳۱ام, ۱۳۹۳ در ۲:۳۵ ب.ظ

  درود به شما
  متاسفانه سایت ایرانیان خارج از کشور تبلیغات و آگهی در مورد سفر قاچاقی و غیرقانونی را نمی پذیرد.

 15. محسن گفته است :

  تیر ۱۰ام, ۱۳۹۳ در ۳:۲۰ ق.ظ

  با سلام،اقا من پاسپورت دارم،نمیشه به عنوان توریست به ۱کشور سفر کرد،و اونجا تقاضای پناهندگی کرد!؟
  ایا کسانی که پاسپورت ندارن قاچاقی میرن؟!
  با تشکر…

 16. adWJH2154 گفته است :

  تیر ۱۰ام, ۱۳۹۳ در ۱۱:۱۰ ق.ظ

  معذرت می خوام از اینکه جواب نمی دم. چون این وب سایت فعالیت و اطلاع رسانی درباره نحوه سفر قاچاقی و پناهندگی نداره.

 17. محمد گفته است :

  مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۳ در ۱۱:۲۲ ق.ظ

  سلام.قاچاق بری ترکیه یا المان امکانش هست برگردوننت ایران؟

 18. Ali گفته است :

  مرداد ۲۵ام, ۱۳۹۳ در ۱۲:۴۸ ب.ظ

  إسکان عزیزون میتان برم ترکیه

 19. محمد گفته است :

  مرداد ۳۰ام, ۱۳۹۳ در ۴:۵۰ ب.ظ

  سلام من مدت ۱ ماه میشه که ترکیه تو استانبول هستم و مسیحی شدم نه راه برگشت دارم نه پول زیاد میخوام برم یه کشور که ازم حمایت کنه فرقه زیادی نداره کجا باشه فقط اگه زبان انگیلیسی تو اون کشور رایج باشه خیلی بهتره اگه کسی میتونه راهنماییم کنه با این ایمیل کمکم کنه armin_funy_1367@yahoo.com  ,متشکرم

 20. alireza گفته است :

  شهریور ۳ام, ۱۳۹۳ در ۱۲:۳۶ ب.ظ

  سلام دوستان من قاچاقبر میشناسم ۱۰۰% تضمینی فقط ی مشکلی هست دوک من نیاط مالی دارم یعنی پول کم دارم واسع رفتن وگرنه اینجا نبودم ک این مطلبو به شما بگو رفته بودم :D اگر مایل بودین بگین الان مثالا المان میبره ۲۳ خیلی مناسب تر همه جا تازه اگه چونه بزنیم کمترم میبره بعد حیتی وقتی میبره شما یک روزم در ترکیه نمونید یکسره میبره تضمینی آَناست من خودم ۱۸٫۱۷ تومن دارم اگر کسی مایل هست bl*****2@yahoo.com راستی اگزم چندتا رفیق باشید ک بهتره خرج منو تقسیم میکنین پول زوری نیست کمک در قبال کمک حتی حاظرم وقتی پول به من دادین به عنوان کمک اونور رسیدیم کار کنم بهش بدم خدا شاهده کم دارم وگرنه اینجا نبودم شرمنده اگر تند رفتم چاره ندارم :( اینجا ام پی ام بزارین من میام سر بزنم

 21. شادی گفته است :

  شهریور ۴ام, ۱۳۹۳ در ۲:۳۳ ب.ظ

  Salam.man mikham beram be kharej az keshvar keshvari mesle alman.mikhastam bedoonam shoma shakjsiro mishnasi be man moarefi konid ke karjaye man ro anjam bede va mano be kharej a keshvar befreste?!

 22. سیاوش گفته است :

  شهریور ۱۱ام, ۱۳۹۳ در ۳:۴۴ ب.ظ

   من میخوام به یکی از کشور های اروپا مهاجرت کنم اگه کسی میتون بهم ایمیل بزنه

  Siavash.snookerplayer@gmail.com

 23. صاد گفته است :

  شهریور ۱۳ام, ۱۳۹۳ در ۱۱:۳۷ ق.ظ

  سلام به دوستان عزیز،من پایه رفتنم هرکسی خواست میتونم باهاش برم همه جوره پاش وایسادم یعنی هو رفاقت کم نمیزارم

 24. منصور گفته است :

  شهریور ۲۴ام, ۱۳۹۳ در ۶:۵۳ ق.ظ

  سلام ذوستان من میخوام برم المان کسی هست راهنماییم کنه

 25. منصور گفته است :

  شهریور ۲۴ام, ۱۳۹۳ در ۶:۵۶ ق.ظ

  میخوام قاچاقی برم المان اینم شماره ۰۹******۲۶

 26. محمد گفته است :

  آبان ۲۷ام, ۱۳۹۳ در ۷:۱۶ ب.ظ

  سلام صاد محمدم مشکلت چیه ک نمیتونی بری

 27. صادق گفته است :

  آبان ۳۰ام, ۱۳۹۳ در ۹:۴۱ ب.ظ

  سلام.میخواستم قاچاقی برم،به نظر شما ارمنستان خوبه یا لهستان؟ راستی حدودا چقد خرج داره؟ لطفا کمک کنید.ممنون

 28. مازیار نامداری گفته است :

  آذر ۴ام, ۱۳۹۳ در ۶:۱۶ ق.ظ

  سلام من ب ترکیه میخوام برم قاچاقی کسی میتونه کمکم کنه هرچی خرجش بشه مشکلی ندارم ۰۹۰******۸۷

 29. م گفته است :

  آذر ۴ام, ۱۳۹۳ در ۱۰:۵۵ ق.ظ

  سلام میخوام برم اروپا ولی نمی دونم چه جوری اگه کسی راهنمایی کنه ممنون میشم

 30. رسول گفته است :

  آذر ۷ام, ۱۳۹۳ در ۹:۰۰ ب.ظ

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما عزیزان و زحمت کشان این سایت . می خواستم بدونم ویزای افراد نابغه در خصوص عنرمندان شامل حال من می شود یا نه . شاعر هستم و در زمینه شعر کلاسیک و ادبیات کهن تخصص دارم .در ضمنچند کتاب شعر هم نوشته و یک کتاب نیز چاپ کرده ام و عضو حوزه هنری در استان البرز در شهر و ادبیات می باشم اما متاسفانه در داخل کشور هیچ بهایی به شعر و ادبیات نمی شود . خواهشا در این زمینه راهنمایی فرمایید و ممنون ایمیل: rasoul hoseini.poem@gmail.com

 31. سولماز گفته است :

  آذر ۲۲ام, ۱۳۹۳ در ۶:۲۰ ب.ظ

  سلام من یه دختر تنهام که میخوام برم آلمان
  لطفا اگه کسی آدم بر میشناسه بهم معرفی کنه
  solmaz_lotfi68@yahoo.com

 32. علی گفته است :

  دی ۱۴ام, ۱۳۹۳ در ۱۰:۴۵ ق.ظ

  باسلام من میخوام قاچاقی برم لطفا راهنمایی کنید

 33. تیمور گفته است :

  دی ۱۹ام, ۱۳۹۳ در ۹:۰۱ ب.ظ

  من در حال حاضر در المان هستم.و هنوز درخواست پناهندگی ندادم.و می خواهم به انگلستان بروم جهت پناهندگی.کسی هست که بهم کمک کنه جهت رفتن از المان به انگلستان؟ممنون میشم ازتون

 34. صالح گفته است :

  دی ۲۴ام, ۱۳۹۳ در ۱:۲۳ ب.ظ

  آقا این که میگن حتما برای پناهندگی تو همه کشورهای اروپایی باید پرونده سیاسی داشته باشی وگرنه قبولت نمیکنن حقیقت داره؟

 35. اسماعیل گفته است :

  دی ۲۸ام, ۱۳۹۳ در ۷:۱۶ ب.ظ

  من میخوام برم جرمنی اگه کسی هست که ضمانتی میبره بهم ایمیل بده پولش مشکل نداره فقط تو هواپیما ببره
  http://www.ismailnoorzai6012.yahoo.com

 36. مهدی گفته است :

  بهمن ۲ام, ۱۳۹۳ در ۸:۵۹ ق.ظ

  سلام.من هم مثل بقیه قصد مهاجرت دارم.هیچ اطلاعاتی ندارم که از کجا شروع و به کدوم کشور برم بهتره.کمکم کنید.mehdi.s.9617@gmail.com

پاسخ به نوشته